Homo Novus 2015

Festivāla centrs

Festivāla centrs K.K. fon Stricka villā
Aristida Briāna ielā 9
Atvērts no 5. līdz 13. septembrim katru dienu no 12.00
Info punkts un biļešu kase atvērta no 5. līdz 13. septembrim 12.00-18.00
!Slēgts piektdien 6. septembrī!

Visos festivāla centra pasākumos bezmaksas ieeja.

Programma

Ceturtdien 5. septembrī
plkst. 22.00
Festivāla atklāšana ar DJ Dani داني (Brisele)

Piektdien 6. septembrī
Festivāla centrs ir slēgts

plkst. 16.00 ēkā Aristida Briāna ielā 13
Par spiegiem, spokiem un japāņiem Rīgā
Režisora Akiras Takajamas (Tokija) un publicistes, vizuālās kultūras pētnieces Santas Remeres (Rīga) saruna par izrādes Heterotopija Rīgā tapšanas procesu un Takajamas māksliniecisko metodi.

Sestdien 7. septembrī
plkst. 14.00
Festivāla robežas
Iedvesmojoties no heterotopijas jēdziena, kas rezonē ar vienu no festivāla “Homo Novus” izrādēm, Sonic Dawn kurators, viens no teātra festivāla Kunstenfestivaldesarts (Brisele) vadītājiem Daniels Blanga Gubajs runās par festivālu kā “citu pasauli” – izņēmumu, galējību, ciemiņu un saimnieku, un tā potenciālu mainīt telpiskās robežas un laika plūdumu.

plkst. 15.30
Tikšanās ar Possible Futures Forum dalībniekiem – jaunajiem teātra producentiem un kuratoriem no visas pasaules, kuri festivāla laikā pulcējas Rīgā, lai runātu par profesijas mākslinieciskajiem, ētiskajiem, politiskajiem aspektiem.

Svētdien 8. septembrī
plkst. 15.00
Skatītāju iestudēšana
Scenogrāfs Dominiks Hūbers no Cīrihes stāstīs par savu darbu, kam raksturīgi dažādi skatīšanās līmeņi, skatītāju līdzdalība un fiziska scenogrāfijas pieredze. Hūbers uzskata, ka strukturējot izrādes telpu un laika ritumu, ir jārežisē ne tikai aktieri uz skatuves, bet arī skatītāji. Sarunā piedalās dramaturģe, bijusī Prāgas Scenogrāfijas kvadriennāles vadītāja Sodja Lotkere (Prāga).

Pirmdien 9. septembrī
plkst. 14.00
Ohh (ieteikumi un instrukcijas)
Teātra mākslinieka Jāņa Baloža (Rīga) topošās izrādes prezentācija sadarbībā ar Ievu Kauliņu, Agri Krapivņicki, Ivaru Krastu, Viesturu Balodi un Dirty Deal Teatro. Jānis mācās vienā no interesantākajām Eiropas teātra skolām – DAS Theatre un šis ir pirmā studiju gada noslēguma darbs.

plkst. 16.00
Valida Rāda lekcija
Lekcijā Valids Rāds (Ņujorka) runās par darbiem “Saldā saruna” un “Skicējot lietas, no kurām es varētu atsacīties” (2007-) un atbildēs uz skatītāju jautājumiem.

plkst. 21.00
DJ Kristaps Kuplais

Otrdien 10. septembrī
plkst. 21.00
DJ Ilmārs Šlāpins

Trešdien 11. septembrī
plkst. 21.00
DJ Festivāla skolas dalībnieki

Ceturtdien 12. septembrī
plkst. 14.00
Life As We Know It
Festivāla laikā rezidencē Rīgā strādā somu horeogrāfe Maija Hirvanena un teātra un balss mākslinieks Juha Valkeapē (Helsinki). Rezidences noslēgumā viņi aicina skatītājus uz tikšanos, lai stāstītu par tās laikā tapušo darbu. Maija un un Juha (“Homo Novus” skatītājiem pazīstams kā viens no grupas Houkka Bros “brāļiem” līdzās Kristianam Smedam) ir sekojuši viens otra darbībai desmit gadus un šobrīd top viņu pirmais sadarbības projekts. “Mūsu spēja uzsākt kaut ko jaunu dzīves laikā ir atkarīga no mūsu spējas pašiem sevi atjaunot”, saka mākslinieki par šo projektu.

plkst. 16.00
Festivāls kā skola. Skola kā mākslinieciska prakse
Tikšanās ar festivāla skolas dalībniekiem un pasniedzējiem, lai runātu par jaunām mācīšanās, zināšanu apmaiņas un kolektīvas jaunrades metodēm.

Piektdien 13. septembrī
plkst. 22.00
Festivāla noslēgums
MAD ANT DJ version

Homo Novus 2013