Homo Novus 2015

Info

Komanda

Homo Novus 2013
Gundega Laiviņa

Direktore

Kamēr neesmu zaudējusi ilūziju, ka pastāv brīva, godīga un drosmīga māksla, kas atver acis, asina prātu un iekustina sirdi, mana vieta ir šeit.

gundega@theatre.lv

Homo Novus 2013
Sandra Lapkovska

Producente, tehniskā koordinatore

Reiz “Homo Novus” man atvēra durvis uz pārsteigumiem pilnu pasauli un es gribu to parādīt arī citiem.

sandra@theatre.lv

Homo Novus 2013
Laura Stašāne

Producente, komunikācijas vadītāja

Ir izrādes, par kurām es tiešām varu teikt, ka tās ir pilnībā izmainījušas ja ne manu dzīvi, tad izpratni un attieksmi pret mākslu un to, ko tā spēj. Tā ir pieredze, ko es novēlētu ikvienam.

laura@theatre.lv

Homo Novus 2013
Daniel Blanga Gubbay

Projekta "Skaņas dzimšana" kurators

“Skaņas dzimšana” ir unikāla pieredze – ceļojums skaņas iekšpusē veselas nakts garumā. Tā ir klausīšanās telpa, kur kopā piedzīvot dažādu mākslinieku interpretacijas par nedzirdamā rašanos: kā mēs izkopjam spēju sadzirdēt to, kas ir palicis ārpus un kāpēc? Cik lielā mērā mēs spējam saklausīt atšķirīgas balsis un domāšanas un uztveres veidus?

daniel@kfda.be

Homo Novus 2013
Santa Remere

Izrādes "Heterotopija Rīgā" pētniece

“Homo Novus” izrādes var izsist no līdzsvara un izmainīt perspektīvu, tās mēdz arī ievainot un atstāt pārdomās uz ilgu laiku, un tā pieredze ir personiska un arī vienojoša.

santa.remere@gmail.com

Homo Novus 2013
Jānis Liniņš

Tehniskais direktors

Teātra festivālu dalībnieki, organizatori, skatītāji veido komūnu, kuras pamatā ir mīlestība un ticība teātrim. Latvijā viena no šādām komūnām veidojas ap “Homo Novus”, un es gribu būt tai piederīgs.

janis@theatre.lv

Homo Novus 2013
Klinta Harju

Festivāla skolas koordinatore

“Homo Novus” ir festivāls, kas spēj pārsteigt katru reizi no jauna. Un tiem, kas nebaidās, tiek dota iespēja mainīt savu ierasto skata punktu.

klinta.harju@gmail.com

Homo Novus 2013
Madara Sokolova

Festivāla biļešu koordinatore

“Homo Novus” ir iespēja sastapt pasaules klases māksliniekus, turklāt ne tikai skatīties tajos attāluma, kādu it kā paredz dzīves un mākslas nošķīrums, bet gan būt tiem līdzās uz skatuves, roku rokā iepazīt pašiem savu pilsētu, elpot kopā, apturēt laiku vai uzaicināt uz deju kādā no festivāla neizmirstamajām ballītēm.

madarasokolova@gmail.com

Homo Novus 2013
Nora Rause

Meistarklašu koordinatore

Lielākoties mēs visi esam mācīti baudīt un izzināt klasisko teātra mākslu. Taču festivāls Homo Novus ir lieliska iespēja, lai iepazītu teātri visās tā unikālajās izpausmēs.

nora.rause@gmail.com

Homo Novus 2013
Ieva Briede

Heterotopija Rīgā producentes asistente

Brīdī, kad pasaulē viss riņķo ap naudu, varu un paštīksmi, ir ne tikai patīkami, bet pat ļoti vērtīgi pazust mākslā un no jauna saprast, ka pastāv kas augstāks un cilvēciskāks.

briede.ieva9@gmail.com

Homo Novus 2013
Elīza Kirmuška

B13 un viesizrāžu koordinatore

Homo Novus ir festivāls, kurš neļaus tev tā vienkārši ‘paņemt’. Te ir jājūt, jāizprot un jāiedziļinās, kurpretī visbiežāk informācijas gūzma mums tiek vienkārši ar karoti bāzta mutē.

ekirmuska@gmail.com

Homo Novus 2013
Sandra Starpcāne

Festiv\ala centra koordinatore

Homo Novus piedzīvotais var gan sajūsmināt un dziļi aizkustināt, gan viegli satracināt un likt nodoties nopietnām pārdomām. Tā ir iespēja tikt pārsteigtam.

sandrastrapcane@gmail.com

Homo Novus 2013
Artis Tauriņš

Dizaineris

Tā sajūta, ka esi ieskatījies kādā citā no tik daudzajiem realitātes nostūriem, lai uz mirkli atslēgtos no ierastās vides. “Homo Novus” var to sniegt.

artis@formup.lv

Homo Novus 2013
GAISS

Arhitekti un festivāla scenogrāfi

Arhitektam ir jāpiemīt pārliecībai, ka materiāli spēj dzīvot, runāt un ietekmēt notikumu gaitu bez cilvēka tiešas Arhitektam ir jāpiemīt pārliecībai, ka materiāli spēj dzīvot,runāt un ietekmēt notikumu gaitu bez cilvēka tiešas līdzdalības.Šādā kontekstā festivāla šī gada tēma ir arī mūsu profesionālo interesi kairinoša.

info@gaissarhitekti.lv

Homo Novus 2013
Una Cekule

Festivāla video un filmēšanas komanda

Homo Novus ir festivāls visiem – aizrautīgs, novatorisks un bagātīgs. Montējot izrāžu ieskatu video redzu, ka šī gada programma ir iespaidīga un priecēs gan acis, gan ausis. Gūt pieredzi mākslā – tādēļ vien ir jāapmeklē Homo Novus!

cekuleuna@gmail.com

Homo Novus 2013
Mārtiņš Mielavs

Festivāla kluba saimnieks

Šo gadu laikā esmu redzējis daudz lielisku izrāžu, esmu bijis dziļi aizkustināts, iedvesmots, dažreiz arī dusmīgs un vīlies. Lai nu kā, festivāls ir atstājis spēcīgu ietekmi uz manu izpratni par gaumi, kultūru, pasauli un teātri.

martins@piens.nu